Anunț - Creator de educație - Educație fizică și sport

Lucrând la un proiect județean, împreună cu mai mulți colegi, profesori de educație fizică și sport, coordonați de domnul inspector, prof. Cristian Gherasim și de domnul prof. dr. Vasile Andrieș, am găsit și ocazia de a-l premia pe distinsul nostru coleg, pentru distincția primită la nivel național, de CREATOR DE EDUCAȚIE.

Felicitări, domnule Vasile Andrieș, PROFESOR DE NOTA 10!

Încă o dată, se dovedește faptul că sportul, ca fenomen social, devine din ce în ce mai important în societate, mai ales în pandemie. Practicat în instituţiile de învăţământ, dar şi în timpul liber, sportul a devenit o practică ce presupune nu numai implicarea activă ci şi participarea la organizarea acestuia, având aşadar o largă arie socială și fiind un indicator al stării de sănătate a populației.

Revenim cu detalii despre proiect!